وب‌سایت خبری تحلیلی سازمان مالی

در بحث تملیک، در بازار سوم فرابورس توانسته‌ایم ۲۳۷ مورد را به ارزش ۱۲ میلیارد تومان تحقق ببخشیم

علی حسینی

علی حسینی

مدیرعامل بورس انرژی گفت: در بحث تملیک، در بازار سوم فرابورس توانسته‌ایم ۲۳۷ مورد را به ارزش ۱۲ میلیارد تومان تحقق ببخشیم، به عبارتی تملیک در این مفهوم، به واگذاری یک شرکت به شرکت دیگر تعبیر می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی حسینی در همایش ادغام و تملیک گفت: امروزه بعضی از مفاهیم اقتصادی در سطح مختلف جامعه بسیار شنیده می شود همانند سالم بودن اقتصاد که این مفهوم، سه ویژگی خاص دارد. بالا بودن نرخ نوآوری، نرخ بهره وری و جذب پس اندازهای مالی بالا و استفاده از آنها در مسیر درست از مهم ترین ویژگی های اقتصاد سالم است.

رئیس هیئت مدیره مرکز مالی ایران با بیان اینکه در بازار سرمایه یکی از اهداف مهم، نوآوری است که به اعتقاد من نرخ نوآوری در بازار سرمایه نسبت به بازارهای دیگر بسیار بالاتر است، جایگاه ادغام و تملیک را در اقتصاد ایران را این طور ارزیابی کرد: در بحث تملیک، در بازار سوم فرابورس توانسته ایم ۲۳۷ مورد را به ارزش ۱۲ هزار میلیارد تومان تحقق ببخشیم به عبارتی تملیک در این مفهوم، به واگذاری یک شرکت به شرکت دیگر تعبیر می شود.

مدیرعامل بورس انرژی خاطرنشان کرد: اما در حوزه ادغام ادبیات ما بسیار ضعیف است آن چنانکه تاکنون نتوانسته ایم پیشنهادی را درباره ادغام محقق کنیم. ضعف مقررات جامع و شفاف از مهمترین موانع در بحث ادغام است و مهمترین ضعف، ادغام است در حالی که مقررات در بازار مالی برای رشد این بازار بسیار حیاتی است و مبنای توسعه بازار سرمایه محسوب می شود.

وی همچنین با اشاره به نقش مرکز مالی ایران در توسعه دانش حرفه ای در بازار سرمایه گفت: ارائه خدمات مالی آموزشی و پژوهشی با کیفیت و کاربردی به منظور افزایش نقش بازار سرمایه در توسعه اقتصادی مهمترین ماموریت این شرکت محسوب می شود.

حسینی اهداف کلان این مرکز را توسعه خدمات آموزشی و پژوهشی به منظور عمق بخشی به دانش مالی، آموزش نهادهای مالی به منظور کمک به ارتقا و بهبود شفافیت بازار دانست و توسعه خدمات مالی بین المللی و گسترش فرهنگ سرمایه گذاری را از دیگر وظایف مرکز مالی عنوان کرد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *