وب‌سایت خبری تحلیلی سازمان مالی

دومین جلسه هم اندیشی صندوق های سرمایه گذاری مشترک برگزار شد

حسن قالیباف اصل

حسن قالیباف اصل

دومین جلسه هم اندیشی صندوق های سرمایه گذاری مشترک با حضور حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس تهران، مدیران صندوق های سرمایه گذاری، مدیران شرکت بورس و سازمان بورس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن قالیباف اصل در این جلسه گفت: این نشست یکی از جلسات بسیار حرفه ای و تخصصی است که در سطح بازار سرمایه برگزار و نظراتی که ارائه می شود، کارشناسی است و می تواند به این حوزه کمک کند تا صندوق ها بیشتر مورد توجه قرار گیرند تا در بازار بیش از پیش توسعه یابند.

وی کم توجهی به صندوق ها را یک مشکل عنوان کرد و اظهارداشت: مساله ما این است که صندوق های سرمایه گذاری هنوز در بازار خیلی مورد توجه قرار نگرفته که می توان دلیل آن را توجه صرف سرمایه گذاران به بازده دانست.

مدیرعامل بورس تهران افزود: سرمایه گذاران هنگام خرید به بازده بیش از حد توجه می کنند و به ریسک توجه کمی دارند و شرکت های با ریسک پایین و بالا را در یک سطح می بینند. قالیباف اصل به طراحی معیارهای دیگر صندوق ها تاکید کرد و گفت: باید معیارهای دیگری مانند تنوع سازی بیاید و در مورد آن تبلیغات و فرهنگ سازی صورت پذیرد تا توجه بیش از حد به بازده تعدیل و ریسک ها نیز در محاسبات سرمایه گذاران در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: باید مطالعات و تحقیقات علمی انجام شده از مدل های مختلف صندوق سرمایه گذاری در سطح جهان به جایی برسد تا از حد مطالعات مفهومی و تئوریک فراتر رفته و به سمت پیشنهاد اجرایی سوق داده شود تا قابلیت ارائه به سازمان بورس را داشته باشد و در نهایت موجبات توسعه در بازار سرمایه را فراهم آورد.

سخنگوی بورس تهران تبلیغات و فرهنگ سازی در این حوزه را الزامی دانست و افزود: باید بر روی تنوع صندوق ها، نحوه اداره صندوق ها و ساختار آنها مطالعات بیشتری انجام و به روز شود زیرا علم مالی در جهان به طور پیوسته در حال تغییر است.

قالیباف اصل پیشنهاد کرد: صندوق های مختلفی برای قشرهای مختلف مردم مانند بیمه عمر طراحی و اسامی معنادار برای آنها انتخاب شود تا بخش های مختلف جامعه بتوانند در آن سرمایه گذاری بلندمدت داشته باشند و دید بلندمدت سرمایه گذاری در جامعه تبلیغ شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *