وب‌سایت خبری تحلیلی سازمان مالی

سه خودروساز برای حدود ۲٫۱ میلیون خودروی قدیمی فراخوان می‌دهند

کیسه هوا

کیسه هوا

با استمرار مشکلات مربوط به کیسه‌های هوای معیوب، رگولاتورهای ایمنی فدرال آمریکا اعلام کردند سه خودروساز برای حدود ۲٫۱ میلیون خودروی قدیمی فراخوان می‌دهند.

به گزارش ایسنا، خودروهایی که در فراخوان سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا اعلام شده‌اند ساخت تویوتا موتور، فیات کرایسلر اتوموبیل و هوندا موتور هستند.

رییس این سازمان اعلام کرد حدود ۴۰۰ مورد باز شدن ناخودآگاه کیسه هوا در خودروهای تحت فراخوان گزارش شده که صدمات جزیی بر جای گذاشته اند.

این فراخوان مربوط به یک تراشه معیوب در سیستم‌های کیسه هوا است که سه ماژول کیسه هوا از جمله مدار تولید شده توسط شرکت TRW اتوموتیو هولدینگز باید به طور کامل تعویض شوند.

این سه خودروساز پیش‌تر فراخوان‌هایی را برای تعمیر مشکلات این تراشه صادر کرده بودند اما ۳۹ خودروی تعمیر شده تحت این فراخوان‌ها مجددا با مشکل کیسه هوا روبرو شدند.

این فراخوان با فراخوان میلیون‌ها خودروی مجهز به کیسه‌های هوای ساخت شرکت تاکاتا که به گفته رگولاتورهای ایمنی آمریکا بادکننده‌های آنها در بعضی از خودروها ممکن است ترکیده و قطعات فلزی را در داخل خودرو پرتاب کنند، ارتباط ندارد.

کار نکردن کیسه‌های هوا در جنجال سال گذشته که بر سر تاخیر جنرال موتور در فراخوان خودروهای دارای سوئیچ احتراق معیوب که منجر به قطع برق و از کار افتادن سیستم‌های ایمنی میشد، محوری بود.

هوندا اعلام کرده است حدود ۳۷۴ هزار خودروی هوندا و آکورا در آمریکا تحت فراخوان جدید قرار می‌گیرند.

این خودروساز ژاپنی در بیانیه‌ای اعلام کرد هوندا پس از کامل شدن فراخوان اولیه برای تعمیر، تعداد معدودی شکایت در مورد بازشدن ناخودآگاه کیسه هوا در این خودروها دریافت کرده است.

سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا نویز الکتریکی را عامل مشکل گزارش شده در فراخوان جدید اعلام کرده است. مدل‌های تحت فراخوان قطعه‌ای به نام واحد کنترل الکترونیکی دارند که بکارگیری کیسه هوا را کنترل می‌کند.

اگرچه این فراخوان مربوط به مشکل تاکاتا نیست اما حدود یک میلیون از این خودروها پیش از این برای مشکل کیسه هوای تاکاتا تحت فراخوان قرار گرفته بودند.

بر اساس گزارش رویترز، این فراخوان دشواری فزاینده خودروسازان و رگولاتورها در برابر پیچیده شدن سیستم‌های الکترونیکی را بارز می‌کند. ممکن است چند ماه طول بکشد تا این شرکت‌ها قطعات کافی برای تعمیر خودروهای فراخوان شده تهیه کنند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *