وب‌سایت خبری تحلیلی سازمان مالی

بيمه ايران با تملک اموال و دارايي ‏هاي بيمه توسعه، خسارات بيمه‏ گذاران و زيان ‏ديدگان بيمه‏ هاي خودرو و عمر اين شركت را پرداخت مي نمايد

بیمه مرکزی

بیمه مرکزی

شورای عالی بیمه تصویب کرد: بيمه ايران با تملک اموال و دارايي ‏هاي بيمه توسعه، خسارات بيمه‏ گذاران و زيان ‏ديدگان بيمه‏ هاي خودرو و عمر اين شركت را به تدريج پرداخت مي نمايد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شوراي عالي بيمه در جلسه مورخ 93.11.21 و در اجراي مواد ۴۰ و ۴۴ قانون تأسيس بيمه مركزي ايران و بيمه ‏گري، پروانه فعاليت بيمه هاي خودرو (شخص ثالث، بدنه اتومبيل و حوادث راننده) و انواع بيمه ‏هاي زندگي شركت بيمه توسعه را ابطال نمود.

در صورت موافقت مجمع عمومي بيمه مركزي با مصوبه شوراي عالي بيمه و تاييد هيئت دولت، كليه سوابق و اسناد مربوط به حقوق و تعهدات بيمه هاي مذكور در اختيار شركت سهامي بيمه ايران قرار خواهد گرفت و شركت سهامي بيمه ايران رسيدگي و پرداخت خسارت‏ هاي معوق شركت بيمه توسعه را با تملک اموال و دارايي‏ هاي اين شركت، عهده ‏دار خواهد شد.

لازم به ذكر است با انتقال حقوق و تعهدات بيمه ‏نامه ‏هاي معتبر رشته هاي لغو شده، جبران خسارت‏ هاي آتي ناشي از اين بيمه‏ نامه‏ ها نيز بر عهده‏ شركت سهامي بيمه ايران قرار خواهد گرفت.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *